3D MİMARİ MODELLEME, 3D MİMARİ ÇİZİM

Son zamanlarda mimari projelerde çok yaygınlaşan 3d modelleme, çizim yapılan programlarda kullanılan projeyi gerçeğe daha yakın gösterendir. 3d modelleme mimarlık dışındaki mesleklerde de kullanılabilir, fakat hazırlık aşamasında görsele en çok ihtiyaç duyulan bir meslek olduğu için en yaygın kullanıldığı meslek, mimarlıktır. Bir projenin sunumu ya da tanıtımında çok yardımcı olur.

3D Modelleme Nedir?

3d modelleme, ileri düzeydeki teknoloji ile bir projeye derinlik, genişlik ve yükseklik katarak daha gerçekçi bir görünüm sağlar. Türkiye’de en çok kullanılan 3D modelleme programları;

3DS Max, Vue, AutoCAD, Google SketchUp Pro, CADopia Professional, SolidWorks, Maya, Cinema 4D

3D Modelleme Nasıl Uygulanır?

Teknik çizimi olan bir projenin ölçülerini programlar yardımı ile birebir modelleyebilirsiniz. Eğer karmaşık yapılı bir ürünse çizim yerine ürünün kendinden ölçü alabilirsiniz. 3d modelleme ile ürünün reklamı ve sunumu daha iyi olur. Bütün bunlar da satışını etkiler.

3D Mimari Modelleme Hakkında

Mimarlıkta iki boyutlu çizimlerin dönemi tarih olmaya başladı. Son dönemlerde mimarlar tarafından üç boyutlu modelleme daha çok tercih ediliyor. 3d mimari modelleme çalışılan proje üzerinde müşteri ile daha net bir iletişim kurmanızı sağlar. Daha detaylı ve bilgi verici bir sunum niteliği taşır. 3d mimari modelleme sayesinde müşterilere işinizin bitmiş halini göstermeniz mümkün olur.

3D Mimari Modellemede Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

3d modelleme size daha etkili bir sunum ve tanıtım fırsatı sunar. Satış ve pazarlama alanında da çok iyi bir destektir. Çünkü bu modellemeler sayesinde müşterilerinize daha detaylı bilgiler vermeniz mümkün olur. Fakat yapılan 3d modelleme çalışmasının bu konuda uzman kişiler tarafından, dikkatli bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Eğer müşteriye kalitesiz ya da özensiz modellemeler gösterilir ise bu sizin tarafınızdan yapılmış kötü bir tanıtımdır. Müşteriler sizin hakkında olumsuz görüşler edinebilir. Programların kullanımı bilmiyor iseniz, bunu sizin yerinize firmamız yapabilir. Projenizin ölçülerini alıyor, size modellemeyi yapıyoruz. İyi referansları olan ve kaliteli çalışanlara sahip olan firmamız hizmetinizde. Unutmayın, firmanızda 3d mimari modelleme kullanmak sizin için de iyi bir prestij olur.

BİZ SİZİ ARAYALIM

ADINIZ *
SOYADINIZ *
E-POSTA *
TELEFON NUMARANIZ

KONU

MESAJINIZ