İzmir Tanıtım Filmi

Medya sektörünün kendine has dinamikleri bulunduğu bilinen bir durumdur. Medya sektörünün olmazsa olmazı ve en önemli gelir kaynağı reklamlar ve reklamcılık olarak biliniyor. Aslında bu oldukça doğru bir görüştür. Geçmiş yıllarda reklam işleri daha çok tanıtım işleri gibi bir hazırlıkla oluşturulur ve muhatap alınan kitleye bu şekilde sunuluyordu.

Teknolojik gelişmelerin oldukça hızlı bir şekilde tüm sektörleri ele alması ve değiştirip geliştirmesi tanıtım filmi anlayışını da değiştirdi. Günümüz teknolojisi ve alt yapısıyla hazırlanan tanıtım filmleri daha profesyonel bir ekip tarafından hazırlanıyor. Tanıtım filminin çekilmesi için öncesinde detaylı bir şekilde çalışmaların oluşturulması gerekiyor.

Bizler ajans olarak tanıtım filminin yapımı sırasındaki tüm aşamaları en iyi şekilde profesyonel ekibimizle birlikte yönetiyoruz. Bu çalışmanın sonucunda sektörde tanıtım filmlerinin hazırlanması konusunda öncü konuma gelmemiz hakkımız oluyor. Genel olarak tüm ajanslar reklamcılığın önemli bir dinamiği olan tanıtım filmleri hazırlama konusunda ekinimizden destek almaya çalışıyor. İşimizi layıkıyla yapmanın haklı gururunu her zaman hissediyoruz.

Tanıtım Filmi Nedir ?

Tanıtım filminin net bir tanımı olmasa da genel anlamda bunu açıklayan çeşitli cümleler bulunuyor. Herkesin anlayabileceği bir şekilde tanıtım filmini açıklamak gerekirse bir kişi, kurum ya da ürünün öne çıkması gereken özelliklerinin öne çıkarılmasını sağlayan kısa filmlere tanıtım filmi denir.

Tanıtım filminin yapım aşaması her ürün, kişi ya da kurum için farklılık gösterir. Bu nedenle en iyi şekilde tanıtım filminin hazırlanması için bu alanda uzman, tecrübeli ve eğitimli kişilerle çalışılması gerekiyor. Biz ajans olarak müşterilerimize en iyi ve en profesyonel hizmeti verebilmek için oldukça deneyimli ve bilgi birikimi yüksek bir ekip ile çalışıyoruz. Her alanda olduğu gibi bu alanda da ekip ruhunun bütünleyici ve tamamlayıcı yaklaşımını barındırmanın artıları bulunuyor. Bunları en iyi şekilde bildiğimiz için en iyi hizmeti müşterilerimize en kısa sürede sunuyoruz.

Tanıtım Filminin Çeşitleri Nelerdir ?

Adından da anlaşılacağı gibi tanıtım filmi bir şeyi ya da kişiyi tanıtmak amacı ile hazırlanan normal filmlerden zaman ve içerik açısından farklı olan reklamcılığın önemli şeklidir. Tanıtım filmlerinin içerikleri ve hitap ettiği kitlelerinin farklı olması birçok tanıtım filminin çeşitlenmesini sağlıyor.

Genel olarak reklamcılık sektöründe tercih edilen ve bizimde oluşturduğumuz tanıtım filmlerinde yer alan çeşitler şunlardır:

• Kurumsal tanıtım filmi
• İnfografik tanıtım filmi
• Ürün tanıtım filmi
• Firma tanıtımı
• Etkinlik tanıtım filmi
• Web sitesi tanıtım filmi

Genel olarak kurum, kişi ya da ürünün tanıtımında bu çeşitlerden en uygun olanı tercih ediliyor. Aslında bu kadar fazla çeşitte tanıtım filminin bulunması her ürün için en doğru olanın tercih edilmesinde kolaylık sağlayacaktır. Bizde pek çok ajans gibi ürünü görüp ona göre uygun olan tanıtım filmi çeşidiyle sunum hazırlıyoruz.

Tanıtım Filminin Hazırlanması

Bu oldukça zor ve süre açısından sıkıntılı bir süreç olarak biliniyor. Aslında tanıtım filmleri, pek çok kişi için oldukça kolay oluşturulan bir yapım gibi kabuk ediliyor. Ancak her meslekte olduğu gibi bir tanıtım filminin oluşturulmasında da birçok incelik bulunuyor. Bir tanıtım filminin oluşturulması için neyin tanıtımının yapacağının bilinmesi gerekiyor. Daha sonra bilinen en iyi ve en etkili tanıtım şekli olan video süresi belirlenmelidir. Ardından metin yazarımız tarafından oluşturulan senaryo doğrultusunda çekimlere başlanıyor. En genel şekliyle ifade ettiğimiz tanıtım filmi oluşturma işlemine titizlikle ve tüm ekip olarak yapım işlemine geçiyoruz.

Başarılı Tanıtım Filminin Sırları

Aslında reklamcılık sektörünün kendine ait incelikleri ve sırları bulunuyor. Özellikle video yoluyla oluşturulan işlerde etkiyi tüketici kitleye geçirmek büyük bir ustalık istiyor. Bizi diğer ajans ve reklamcılık sektöründe bulunanlardan ayıranda tam olarak budur. Bizler bir tanıtım filmini en iyi şekilde oluşturuyor ve yenilikleri devamlı olarak takip ediyoruz. Bizim oluşturduğumuz tanıtım filmlerinin başarılı olmasında ürün tanıtımı ve zaman kavramı belirleyici oluyor. Ayrıca en iyi ekip ve ekipmanlarla çalışmanın da etkisi bulunuyor. Tüm bunlar başarılı bir tanıtım filminin yapım aşamasında gerçekleştirilen şeylerdir. Tüm bunların tanıtım filmi başarısını etkilediği ortada olan bir şeydir.

Tanıtım Filminin Büyük Kitlelere Ulaşması

Günümüzde oluşturulan her şeyin geniş kitlelere hitap etmesinin en önemli ve hatta en etkili yolu sosyal medyadır. Sosyal medyanın tanıtım ve pazarlama sektöründeki etkisi yadsınamayacak bir durumdur. Bir tanıtım filminin oluşturulmasındaki en büyük amaç tanıtılan ürün, kişi, kurum veya kuruluş her neyse onu en geniş kitleye ulaştırabilmektir.

Bu yüzden oldukça ilgi çeken ve yeni neslin yaşam tarzına hitap eden bir tanıtım filminin oluşturulması gerekiyor. Sosyal medyanın reklamcılığın temelinde yer alması tanıtımının daha cazip ve ilgi çekici bir hâl alıyor. Bu nedenle oluşturulan tanıtım filminin daha çok kişi tarafından bilinmesi için sosyal medya oldukça önemli ve değerli bir araç olabiliyor. Ayrıca pek çok tanıtım filminde ünlü isimler yerine sosyal medya fenomenlerinin rol alması da bu durumu kanıtlıyor.

Tanıtım Filminin Çekimi

Tanıtım filminin çekimi en önemli aşamadır. Başarılı bir çekim ve görüntü kalitesi tanıtım filminde ilk göze çarpan detaylardan sadece biridir. Biz bu durumu çok iyi bildiğimiz için en uygun mekan ve ışıkta gerekli çekimi yapıyoruz. Bir işin inceliklerinin ve ayrıntılarının bilinmesi ortaya en iyisinin çıkmasını sağlıyor.

Tanıtım Filminin Sunumu Nasıl Yapılır?

Tanıtım filminin ilk sunumu tanıtım filmi yapılan kişi, kurum ya da ürün her neyse onun temsilcisine yapılır. Eğer beğenilirse son düzenlemeler yapılarak basına verilen tarihte servis edilir. Herhangi bir sorun olursa bunun basına sunulmadan önce karşılıklı olarak ifade edilmesi gerekiyor. Biz bu meslekî etiğin bilincinde yapımlar ortaya koyuyoruz.

Yaratıcı Fikir Ve Tasarımlarımızı Daha Yakından Takip Etmek İçin

Abone Olmayı Unutmayın